isgtecrubeleri.com/dokumanlar/resimler/mobilreklam.png
Reklam
İŞ GÜVENLİĞİ TECRÜBELERİ

Yönetici Olarak İSG Lideri

Yönetici Olarak İSG Lideri

Müteahhit firmanın İSG Liderliği, diğer yönetim kısımlarıyla doğru iletişimi kuruyor ve ilgili süreçlere katılıyor. (projeler, denemeler, kimyasal kullanımı vb)

 

Yönetim sistemi olan bir firmada İsg lideri bir projeyi mühendis kadar iyi bilmelidir.

1- Biz ne yapıyoruz.

2. Nasıl yapıyoruz.

3. Bugün ne yapacağız.

4. Yarın ne yapacağız.

5. Bu hafta neleri yapacağız.

6. Bu ay neler yapacağız …. vb soruların cevabını bilmeli ve yönetenler kısmında olması gerekmektedir. Bu sorulara cevap veremiyorsa bir İSG lideri yetersiz kişi pozisyonuna düşer.  Bu durumda gerçekçi ve akılcı aksiyonlar alamaz. Aldığı aksiyonlar nedeniyle çalışanlar tarafından gülünç pozisyonuna düşebilir.

İyi bir yönetim sisteminde Her çalışanın ayrı odası olması yerine bir proje odası ve bir proje masası olması gereklidir.  Tüm proje yönetimi bu masada oturmalı.  Bu süreç proje bitene kadar devam etmelidir. Bu masada İSG lideri, proje sorumlusu, yöneticisi ve  ilgili proje sorumluları sürekli bilgi alışverişi yapar.  Projede yapılan en ufak değişiklikten İSG lideri haberdar olur ve anında etkili aksiyon alma şansı olur. Saha kontrollerinde proje mühendisi kadar bilgisi olan bir İSG liderine çalışanlarda saygı duyar.

Proje yapım metodu aşamasındayken iş güvenliği eksiklikler giderilir. Proje ortasında iş durdurulup zaman ve maliyet kaybının olmamasının önüne geçilmiş olur.

Bilal BAŞKONUŞ

07.01.2018

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ