isgtecrubeleri.com/dokumanlar/resimler/mobilreklam.png
Reklam
İŞ GÜVENLİĞİ TECRÜBELERİ

İSG Katip Sözlemelerini Neden İstiyoruz.

Taşeron firmalardan iş güvenliği uzmanının ve işyeri hekiminin İSG Katip üzerinden yapılmış olan sözleşmelerini İşi yaptıran firmaların istemeleri gerekmektedir.

İş güvenliğinde taşeron müteahhit çalıştırmalarında işi yapacak firmalardan mutlaka geçici görevlendirme istenmelidir. Bunun yanında ayrıca taşeron firmalardan iş güvenliği uzmanının ve işyeri hekiminin İSG Katip üzerinden yapılmış olan sözleşmelerini İşi yaptıran firmaların istemeleri gerekmektedir.

Burada benim gördüğüm en büyük eksiklik bazı firmalar bu sözleşmeleri istiyorlar ama ne için istediklerini bilmiyorlar, bu kanıya nereden mi vardım. Çünkü firmalar istemiş oldukları diğer belgeler yani kişilerin iş güvenliği eğitimi ve EK 2’lerde yer alan işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı kaşeleri ile yani imzaları ile sözleşmede yer alan iş güvenliği uzmanı ve hekimini karşılaştırmamaktadır. Bu nedenle aslında firmada hiçbir sorumluluğu olmayan doktorun vermiş olduğu Ek 2 formu ve iş güvenliği uzmanının eğitimi ile iş yaptırılmaktadır.   Dolayısıyla işi yaptıran ana firma herhangi bir kaza anında yasalar karşısında mağdur olabilir.  Bu nedenle neyi neden istediğimizi çok iyi bilmemiz gerekmektedir. Hepinize kazasız günler diliyorum.

Bilal BAŞKONUŞ

22.03.2018

10.08

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ