isgtecrubeleri.com/dokumanlar/resimler/mobilreklam.png
Reklam
İŞ GÜVENLİĞİ TECRÜBELERİ

Kışın Propan Tüpü Daha Avatajlı Oluyor

Kışın Propan Tüpü Daha Avatajlı Oluyor

Satın aldığımız LPG  tüplerini kış aylarında tam olarak kullanamayız bunun nedeni ise gazın donarak dibe çökmesidir. Normal bir LPG Türkiye’de, %70 Bütan ve %30 Propan gazının karşımı olarak standartlaştırılmıştır. burada propan gazı az olduğundan dolayı yanma daha güçlü olmaz ve kışın donma yapar ama yazın normaldir bu nedenle satın aldığınız yerden biraz daha fiyat farkı ödeyerek tüpün propan oranını arttırabilirsiniz bu bize ne mi sağlar tüpün içindeki gazın tamamını kullanmanızı sağlar. Bazıları ben sıcak bir ortam oluştururum gazı soğukta bırakmam diyebilir ama bu her şantiye ve tersane ortamında mümkün olmayabilir.

Kış aylarında satın aldığımız aygaz tüplerinin tam olarak bitmediğini ve ağır olduğunu fark etmişizdir bunun yerine kullandığımız propan tüplerinde ise kışın kullansak dahi bitmiş tüpün hafifliğini hissedebiliriz.

 

  • Propan tüpü, %100 propan içermektedir. Bu tüp diğerlerine göre biraz pahalıdır örneğin 45 litrelik propan tüpü  404TL iken 45 litrelik Sanayi tüpü tüpü  370TL dir.

 

Yazar :

Bilal BAŞKONUŞ

27.12.2018

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ